تاریخ انتشار مقاله : 1397/11/06

راهپیمایی ضدتحریم

روزنامه اعتماد ۹۷/۱۱/۶


🔻به ‌جز تلاش گسترده و مداوم و هوشمندانه برای تعادل و رونق اقتصادی و امداد حداکثری در حق فرودستان باید در بعد سیاسی و روانی هم اقدامات واقعی و نه شعاری را مدنظر قرار داد و ثابت کرد که جامعه ایرانی می‌تواند دست به ابتکارات فعالانه بزند.


🔻در جریان ناآرامی‌های دی ماه سال گذشته و پس از آن رادیوها، شبکه‌های ماهواره‌ای و اینترنتی و غول‌های خبری دنیا حجم عظیمی از تبلیغات و القائات روانی را متوجه جامعه ما کرده‌اند و شبانه‌روز سیل هجمه‌های رسانه‌ای را به ذهن‌ها و فکر‌های ایرانیان روانه می‌کنند.


🔻 اغلب گروه‌های برانداز از منافقین تا سلطنت‌طلب‌ها روی بمباران تبلیغاتی ملت ایران متمرکز شده و از کوچک‌ترین اشتباه‌ها و خطا‌ها و حادثه‌های طبیعی و غیرطبیعی حداکثر بهره‌برداری را می‌کنند تا مردم را به شورش و عصیان وادارند. 


🔻آنها تصور کرده‌اند که بهترین زمان را به دست آورده‌اند و قبل از اینکه جمهوری اسلامی بتواند تحریم‌های امریکا را خنثی کند یا از اثرشان بکاهد باید میوه‌های این درخت خبیثه را بچینند و راه را برای اضمحلال داخلی فراهم کنند.
 
🔻هر چند با کمال تاسف باید اعلام کنیم که ندانم‌کاری‌ها، خودمحوری‌ها، فرصت‌طلبی‌ها و سیاست‌زدگی و عدم موقع‌شناسی زمینه سوءاستفاده بیگانگان را فراهم می‌کند ولی می‌بینیم که مردم از خود آگاهی نشان داده و تاکنون اسیر این فضای مسموم رسانه‌ای نشده و امیدشان به بهبود وضعیت را از دست نداده‌اند.....


🔻ما هر مشکلی در داخل کشور داریم به خودمان مربوط است و هیچ دولتی در جهان حق دخالت در امور داخلی‌مان را ندارد. اگر امریکا ذره‌ای و لحظه‌ای خوی انسانی داشت برای رسیدن به هر هدفی تحریم‌های ظالمانه که رسما شکنجه اقتصادی محرومان است را اعمال نمی‌کرد.


🔻ایرانیان وطن‌دوست به‌خوبی بر این معنا واقف هستند و همه گروه‌های سیاسی مقید به قانون اساسی و تمامیت ارضی و متعهد به سعادت مردم در محکومیت اقدام شنیع امریکا در عهدشکنی و خروج از برجام تردید نکرده و نمی‌کنند.


🔻باید از این پتانسیل بالای اجتماعی و سیاسی استفاده و جهان را متوجه این ستم بزرگ دولت امریکا کرد. می‌توان راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن را خودجوش‌تر از همیشه روی محور ضدیت با تحریم‌های امریکا متمرکز ساخت.


🔻اتفاقا اگر مردم احساس کنند با حرکت عظیم خویش افکار عمومی جهان را با خود همراه خواهند کرد و پایه‌های تحریم‌های امریکا را می‌شکنند. سیل‌آسا به خیابان‌ها خواهند آمد و تبلیغات کاخ سفید برای حمایت از ایرانیان را یکسره به باد خواهند داد.


🔻هوشمندی سیاسی اقتضا دارد که امسال جناح‌ها و گروه‌های سیاسی میدان‌دار راهپیمایی ضدتحریم شوند و مردم را به خلق یک حماسه ماندگار دعوت کنند. اگر راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بیش از آنکه رسمی باشد خودجوش و ناظر به مساله مهمی مثل تحریم و به‌روز شود، استقبالی افزون‌تر خواهد داشت و باطل‌السحر ادعاهای مضحک دولت نامتعادل امریکا خواهد شد.


🔻وقتی سیل خروشان مردم همراه با چهره‌های محبوب و گروه‌های سیاسی با گرایشات مختلف در محکومیت ستم امریکا به خیابان‌ها بیایند و با صدای بلند بگویند که ما نمی‌خواهیم امریکا مدافع ما باشد کاخ سفید را بیش از گذشته خلع سلاح خواهند کرد.


🔻این خیلی مسخره است که امریکا با شکنجه اقتصادی مردم ایران ادعای حمایت از آرمان‌های ملت ایران را به رخ‌مان بکشد. می‌توان این تبلیغات دروغین را رسوا کرد و ثابت نمود که دولت امریکا رسما علیه منافع و رفاه ملت ایران به جنگ برخاسته است.


🔻می‌توان ادعا کرد که امریکا بیش از آنکه به اصطلاح خود حکومت ایران را زیر فشار خویش قرار داده باشد مردم ایران را هدف تحریم‌ها قرار داده و از این طریق ثبات ایران و خاورمیانه را نشانه رفته است.


🔻بیاییم بهمن امسال را تاریخی کنیم و با دور شدن از کلیشه‌های مرسوم بار دیگر نقشه‌های بیگانگان را نقش بر آب ‌سازیم.


🔻خوب می‌دانیم که امریکا از طریق تبلیغات وسیع و تحرکات مستمر دیپلماسی تفسیر و برداشت خود از واقعیت‌ها را به بسیاری از ملت‌ها و دولت‌ها القا می‌کند، شاید برخی از سیاستمداران کشورهای گوناگون باورشان آمده باشد که مردم ایران دنبال فرصتی برای تغییر اوضاع هستند و تحریم‌های اقتصادی امریکا این فرصت را برای مردم و گروه های سیاسی ایجاد خواهد کرد.


🔻با حضور میلیونی مردم در خیابان‌های تهران و شهرها و شهرستان‌ها برضد تحریم‌های امریکا واقعیت‌های اصیل داخلی ایران برای جهان رونمایی و همه رشته‌های تبلیغاتی یک سال گذشته براندازان و بدخواهان پنبه خواهد شد. به مردم خود اعتماد کنیم و آنان را میدان‌دار مقابله با ستمکاری دولت امریکا ‌سازیم. چنین فرصتی همیشه قابل تکرار نیست.


🔸محمد کاظمی
🔸روزنامه اعتماد  ۹۷/۱۱/۶