تاریخ انتشار خبر : 1397/11/08

نماینده مردم ملایر در مجلس: تصفیه خانه ملایر تا بهار ۹۸ تکمیل شود

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی پیگیری احداث و تکمیل تصفیه خانه آب شرب ملایر را یکی از اولویت های کاری خود برشمرد و تاکید کرد: این تصفیه خانه که به روش «بی اُ تی» (BOT) در حال اجرا است، باید تا بهار سال آینده به بهره برداری برسد.


🔻به گزارش ایرنا، محمد کاظمی در نشست بررسی مشکلات آب شرب ملایر در دیدار با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری همدان اظهار داشت: شرکت موجان که مجری اجرای این طرح است، قول مساعد داده تا خردادماه سال آینده تصفیه خانه را تکمیل و آب شرب را به ملایر برساند.


🔻وی با اشاره به مشکلات موجود بر سر راه اجرای طرح تصفیه خانه ملایر ادامه داد: در همین رابطه هفته گذشته همراه با مدیر شرکت موجان جلسه مشترکی با مدیرعامل بانک توسعه تعاون داشتیم که برای حل مشکلات این طرح ۲۸۰ میلیارد ریال تسهیلات مصوب شد.


🔻کاظمی با بیان اینکه با این اقدامات و حل مشکلات موجود روند اجرای طرح شتاب می گیرد، افزود: امیدواریم دغدغه آب شرب ملایر با اجرا و تکمیل این تصفیه خانه به اتمام برسد.

نماینده مجلس: تصفیه خانه ملایر تا بهار 98 تکمیل شود

🔻نائب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم همچنین خواستار شتاب گیری روند اجرای فاضلاب شهری ملایر شد و تاکید کرد: با توجه به اینکه اجرای فاضلاب شهری ملایر از سایر نقاط استان عقب تر است، ضروری است سال ۹۸ نگاه ویژه تری در اجرای فاضلاب این شهر صورت گیرد.


🔻کاظمی تاکید کرد: چنانچه نیاز باشد برای شتاب گیری روند اجرای طرح فاضلاب ملایر موارد را تهران و در بودجه و تلفیق پیگیری می کنیم تا بتوانیم گامی مثبت در این زمینه برداریم.


🔻نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های شرکت آب و فاضلاب شهری استان و ملایر گفت: مجموعه آب و فاضلاب استان تیمی بسیار قوی، فعال و متخصص است و در حوزه کاری خود بسیار موفق عمل کرده است.


🔻کاظمی خاطرنشان کرد: در آستانه چهل سالگی پیروزی انقلاب و در وضعیتی که کشور در شرایط سختی است، وظیفه داریم امید را در بین مردم ترویج کنیم.


🔻وی با تاکید بر اینکه باید در این شرایط انقلابی و جهادی عمل کنیم، تاکید کرد: مدیران دستگاه های اجرایی باید خدمات ۴۰ ساله نظام، انقلاب و دولت را به اطلاع مردم برسانند تا بتوانیم در راستای تحقق آرمان های انقلاب و پیشبرد امور کشور موفق گام برداریم.


🔻به گزارش ایرنا، تصفیه خانه آب شرب ملایر توسط بخش خصوصی به روش بی اُ تی با سرمایه گذاری اولیه ۴۰۰ میلیارد ریال در حال اجرا است.


🔻ظرفیت تصفیه خانه برای بهره برداری آب شرب ملایر از سد کلان ماهیانه یک میلیون مترمکعب و سالانه ۱۲ میلیون مترمکعب است.