تاریخ انتشار خبر : 1397/11/14

کاظمی با اشاره به مهلت پایانی FATF به ایران: مجمع باید تکلیف لوایح پالرمو و CFT را در جلسه فوق‌العاده تعیین کند

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، معتقد است: مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌تواند ضمن برگزاری جلسه فوق العاده پیش از تاریخ پایانی FATF به ایران، تکلیف لوایح پالرمو و CFT را تعیین کند.


🔻محمد کاظمی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه‌ملت با یادآوری انقضای مهلت FATF و سرانجام لوایح پالرمو و CFT، گفت: انتظار بود مجمع تشخیص مصلحت نظام با برگزاری جلسه بررسی لایحه پالرمو و رسیدگی به لایحه CFT برای اساسی‌ترین موضوع مطرح در کشور وقت بگذارند.


🔸مجمع باید برای مصلحت ملت تصمیم‌گیری کند


🔻نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تعیین تکلیف لوایح پالرمو و CFT از مسائل مهمی است لذا اعضای مجمع تشخیص باید برای مصلحت ملت جمع شوند و در مورد آنها تصمیم بگیرند.


🔻وی افزود: انتظار می رفت این جلسه بررسی لوایح در روز شنبه هفته جاری برگزار می‌شد اما با توجه به اینکه مهلت FATF به ایران تا ۲۸ بهمن ماه است، مجمع به لحاظ قانونی می‌تواند در طول هفته جاری و پیش از این موعد مقرر جلسه فوق العاده بگذارد.


🔸عدم تعیین تکلیف پالرمو و CFT پیش از مهلت پایانی FATF کار وزارت خارجه را سخت و پیچیده می‌کند


🔻نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در صورتی که مجمع تشخیص بعد از این تاریخ لوایح مذکور را تایید یا به هر شکلی در مورد آنها تصمیم‌گیری کند، کار وزارت امور خارجه و دولت برای اصلاح روابط سخت‌ تر و پیچیده‌تر می‌شود.